22.10.17

8 holí - RYCHLOST


Na této kartě, která zobrazuje Merkur ve Střelci, je vidět, že hole zosobňují čistou energii, nevidíme zde plameny, však ty hůl již strávila a je pouze energie, blesky či elektřina.
Vodivost holí je velmi dobrá, jsou poměrně rychlé a mimo jiné je z nich patrná i myšlenka pokroku, která se realizovala. Jsme v Hod, sféře, v níž dominují myšlenky. Sféra, kde nacházíme původ různých přírodních zákonů. 

Z esoterického pohledu je podstatné, že na kartě není temného místa, vše je pastelových barvách duhy. Z pohledu magického je potřeba si uvědomit, že vše na kartě je přizpůsobeno potřebám Merkura, coby posla prvotní vůle. Je to jako dostat elektrický šok do srdce, probrat se z kómatu a nestačit ani udiveně přihlížet tomu, co se děje. Tak působí zápal prvotní vůle. Z pohledu esoterického je toto vnímáno spíše jako překonávání překážek, což  není v rozporu, neb projevení se prvotní vůle sebou nese ten efekt, že překážky jakoby najednou samy odpadnou.

Přijme-li člověk tento zážeh, zásah prvotní vůle, objeví kouzlo a zázrak pro svůj vlastní život. Jistě, jedná se o jev velmi rychlý, těžce popsatelný, ovšem přitom velmi krásný. Člověk cítí vliv něčeho vyššího ve svém životě. Ovšem je potřeba mít na paměti, že se jedná o poselství, nikoli o setrvalý stav. Je na každém člověku, který tento stav pozná, zda se bude chtít se svojí prvotní vůli propojit.

V každém případě smysl vytažené karty je zřejmý. Projeví se slovy Crowleyho éterizovaná energie ve své čisté podobě, až bude působit dojmem neuvěřitelna. Události najednou dostanou spád a člověk, pokud této šance využije, nebude se bát, přijde k něčemu novému, co obrátí jeho pohled na dosavadní.

Inspirace - myšlenka na konkrétní čin, pro který jsou najednou vytvořeny podmínky.
Může se člověk pod vlivem karty rychle zamilovat? Jistě, láska má v sobě ohromný náboj a je vyjádřením emoční stránky energie.   
 

Žádné komentáře: