14.10.17

10 Disků - Bohatství


Disky jsou v neustálém pohybu... a ten jím svědčí. Byť se zdají být statické, není tomu tak. Ale to žádná tarotová karta, jde pouze o momentku v daný okamžik. Nakonec i ignorantovi musí být jasné, že to fialové vzadu je pohyb.
Tvar stromu života je typický pro uspořádání stromu i na této desítce.

Dominujícím znamením na kartě je Panna. Tedy sklizeň, disky zde nejsou jenom tak, je to výsledek nějaké naši práce či odměna za ni, případně za dobrou službu. Služba ve smyslu esoterickém má trochu jiný náboj, myslí se tím pragmatické a účelné jednání, které je ke prospěchu člověku, služba sobě, jeho blízkému okolí, služba blízkým, a také může být i ke prospěchu společenství. Nedá se jednat nezištně jenom pro ostatní a hromadit problémy u sebe, to se potom vymstí nejenom člověku, ale i těm, co se o něj budou muset postarat, neb svéhlavička si dokazovala, že spasitelský komplex je její povolání ke službě. Navíc popravdě ono očekávání "kdy mně již konečně někdo ocení za to, jak se obětuji" je nesmírně otravní.

Skutečné bohatství, nakonec proč ne i to, jehož část je  vyjádřená v penězích, je to, které dotýká se jiných sfér, než-li pouze té v Malkuth. Nakonec insignie ke každé sféře lze najít na sigiliích přímo. Jednak je tím již nastíněná Panna, ale také i Merkur, který se vyznačuje pružností a šikovností. Než-li donekončna něco rozebírat, zde je tato síla prakticky a pragmaticky manifestována. Merkur jako posel inspirace, která, pokud bude realizována v souladu s principy Panny se zaměřením na možnosti, které hmota inspiraci  poskytuje.... Sebevíce geniální idea je k ničemu, pokud jí nelze alespoň částečně realizovat...

Bohatství na této kartě není cílem samotným, ale je vedlejším důsledkem jiného snažení, pokud toto je prováděno správně a s tím správným nábojem,  vše v rovnováze. Sklizeň je výsledem práce společenství. Spojení síl nese sebou bohatství. Toto má být vynakládano pro blaho společenství, aby nebylo promarněno.

Tato karta také v praktickém významu naznačuje, že pokud někdo potlačuje tělesno na úkor duchovna a domnívá se, jak není super, jeho představy budou zanedlouho v praxi vyvráceny. Bude nucen buď ono duchovno protlačit a praktikovat na hmotě, anebo si přiznat, že to holt vzal za špatný konec, neb stoje před onou obyčejnou hmotou, nezmůže ničeho. Jako ten muž, který ve snech byl princem, ale na hmotě ani nájem uhradit neuměl. 

Žádné komentáře: