7.8.15

Manipulace skrze magii...velice hloupé konání


Magie dá zanedlouho pocítit každému praktikujícímu adeptovi, že skutečně funguje, že skutečně se věci umí ukládat a skutečně může svojí vůli ovlivnit mnohé. Kdo praktikuje ví, že štěstí začátečníka bývá posléze lemováno neúspěchem, neb lidská bytost je nastavena tak, že úspěchu dlouze uvěřit neumí a začne spekulovat... Náš stín vyvolán úspěchem se začíná více manifestovat. Proces normální, běžný, každý z nás, kdo chce postoupit dál, je vždy s vlastním stínem konfrontován a nezbývá, než svést své velice těžké boje. Zkušený praktik, již nástup stínu pozná a umí se s tím vyrovnat. Dokud chodíme po zemi a nejsme éteričtí, vždy zde bude ono "pokušení", jak říkají teologové, jen jej nevyvolává pán pekel osobně, jak se tito dobří mužové v děsu - nepoznaje sami sebe - domnívali, nýbrž aktivuje se, velice zjednodušeně řečeno, naše horší já.

Mé články snad ani nemůže unést naivní osoba, která by si řekla: toto se mi stát nemůže. Nicméně čtenář může patřit do kategorie, toto znám a mám to již za sebou, jsem někde výše. Pokud nejde o někoho mající hodně éterické skupenství, tak nezbývá, než se smířit s tím, že nikdy není docela dokonáno, jen náš stín je kultivovanější a jeho výpady jsou více sofistikovanější. Proces, kterým si prochází každý z nás sám... i při závanu sebelítosti, je potřeba si uvědomit, že to jen stín se ozval...

Ona magie svádí k tomu myslet si, kterak člověk ovládne vše kolem sebe. V životě je dosti věcí, co mohly by být jiné, jít člověku na ruku. Pod projekci stínu se často zapomene na skutečnost: kdo chce změnit svět, musí změnit především sebe. Stínem ovládnutý si hloupě představuje, jak neovládne svět manipulací. Troufale se pasuje na toho, kdo zasahuje do života jiných, jen aby dosáhl, co si jeho stín umane... Jistěže, jeho motivy nemusí vždy působit jako panovačné. Často jde o dobré úmysly, kdy chce někomu pomoci. Jsou i takoví, co založí si buiseness na produkci kouzel k očarování tu milence, tu obchodního partnera, tu člena rodiny, když se nechová příliš vhodně, vybírá si podivného partnera...
nesmírně těžký je život takového hlupáka, který jen pořád sleduje, jak se kde jeho záměry vyvíjejí, nezbytně musí mít vše pod kontrolou. Stalking všeho kolem sebe v obavě o zdar operace a místo práce na sobě jen hlídá a lepí díry dalšími a dalšími manipulacemi. Radost z každého drobného úspěchu je vyvážená věčnou obavou a smířením se s různými prohrami, neb osud se jen tak manipulovat nedá. Ovšem, na takových lidech se dá vydělávat nabídkou různých služeb. Je jich většina a dosti z nich si nenechá své záměry rozmluvit. Ale i to je volba podnikavce, který rozhodne se věnovat svůj čas hlupákům.

Magie umožňuje seberealizaci různými způsoby. Nenarazila jsem na takový, kde by stín nevylezl a nepokusil se ovládnout činy. Obvykle navádí ke zdánlivě rychlejší a pohodlnější cestě, která umožní mu lepší a lepší podmínky pro jeho vládu. Jak lákavě zní možnost vládnout svému světu, umět ovlivnit osudy jiných lidí... Důvody k tomuto vedoucí nemají váhy, dosti z nich je maskováno dobrým úmyslem. Kdo chce, vydrží v tomto stavu po celý život. Není až tak těžké držet se urputně hlouposti. Odolat svodu manipulace, když člověk může, je nesmírně těžké a ještě těžší je snahu o ovlivňování překonat. Svým způsobem jde o závislost.

Žádné komentáře: