TAROT


Psát o tarotu je dílo celoživotní, pokud tedy člověk nechce pořád recyklovat to stejné dokola, jen pod jiným názvem.
Své příspěvky o tarotu z poslední doby zaměřuji spíše na aplikaci tarotu a magie. Myslím, že do budoucna rozvinu větev jisté synkrese mezi tarotem a magii. 


Jistě, dělám i rozklady tarotu, mám jich za sebou hodně. Nejvíce výkladů jsem udělala prvních 8 let, potom jsem se začala zabývat okultismem a počet mých výkladů další 4 roky klesal pouze na pár lidí, v posledních 3 létech mám spíše tendence rozklady lidem rozmlouvat, a když již, minimalizovat jejich počet. Rozklad sám o sobě k vyřešení problému nestačí. Málokdo umí ustát otázky nezvratnosti osudu v praxi a spokojí se s tím, že jsou věci, jímž se vyhnout nelze, jen je minimalizovat, neb povětšině se jedná o záležitosti, které se mu v danou chvíli nehodí. 

Je naivní se domnívat, že vykladač tarotu vyřeší problém klienta, ani že jej k řešení problému přiměje. Poskytne mu informace, které mohou být k užitku anebo naopak. Záleží na jeho psychické kondici. Další pastí je přílišná sebejistota 
s využitím kombinovaných metod. Nestačí pouze výklad karet, ale musí se ještě kombinovat astrologie, numerologie... a pod. Z výpovědi konkrétních lidí, kteří podstoupili tuto metodu mohu říci, že překombinování i v této oblasti vede k produkci hezkých bajek. Pokud ale vykladač narazí na klienta, který je rád středobodem pozornosti, klidně ať užije, čeho jen umí, navíc je zde poměrně velká šance, že při tolikati informacích klient zapomene, co mu vlastně konkrétně bylo řečeno a bude si jen užívat skvělého pocitu pozornosti  :)


Problematickým ve výkladech často se stávají věci, kdy vlastní vůle člověka hýbne s něčím a pozmění. Zatímco na lidi obvykle výkladové metody fungují, tak u klientů žijících magií, karty tak nějak ukazují trochu věci jiné a jinak. Často stane se, že pokud takový člověk jakoby chtěl obejít něco, vyzrát na něco a příliš chtivý je informací. To bývá často důvodem, proč místo rozkladu, karty tak nějak vykládají bajky. 


Nejsem a nebyla jsem komerčním vykladačem. Ne, že bych proti těm, co komerčně výklady dělají něco měla, jen já mám o svojí práci poněkud jiné představy, a ty se mi daří realizovat. Tím nechci říci, že vyjma stádii, kdy jsem si na karty zvykala, dělám výklady jen tak za nic. Z pohledu energického dělat cokoli za nic není dobré, právě pro toho, kdo toto dělá.  

Chci psát o svých zkušenostech s tarotem, ale ne podle tématického plánu vydavatele, ani podle jeho představy, co se lépe prodá. Svojí potřebu něco lidem sdělit, tedy uspokojuji takto. 

Odkazy:   


TAROT OBECNĚ


Proč začít s tarotem pracovat


 Tarot a intuice


Výklad vztahu sám sobě:


Pokušení vědět vše

Nejsou to jen karty, jde o něco mnohem nebezpečnějšího

Zlehka o divinaci



TAROT SADY

The Black tarot

Tarot keltských draků


srovnání symbolu Luny v různých sadách a kartách VA



TAROT CROWLEY:
8 pohárů, černá karta

TAROTOVÉ  KARTY:

ATU


HOLE


MEČE


POHÁRY

DISKY


poněkud netradiční výkladové vzorce
TAROT VÝKLADY:


TAROT A MAGICK