7.3.18

4 holí UskutečněníVenuše v Beranu představuje dobře naloženou krásu, která jedná v souladu s mužským principem. Je činorodá, protože ví, že tam za obzorem čeká něco nového. Karta se vyznačuje přitažlivosti, tazatelé obvykle na ni reagují velmi přátelský jakoby zhypnotizovaní zeleným pozadím. 

Centrálním symbolem karty je malé kolo osudu, tvořeno holemi, které jsou zakončeny na jedné straně Holubici - symbol Venuše (tu jest holubici a tu hadem), na straně druhé hlavou Berana. Tady není napětí škodlivé, nýbrž činorodé. Beran bude holubici v jejím letu podporovat a ona poletí s jeho tvrdohlavostí. 

Nejde o konflikt, alespoň ne z pohledu okultistického. Asi každý zná období, kdyby se strašně rád vrhl do něčeho nového, jenomže jako koule na noze jej těží to staré. Nezbývá, nežli dodělat to staré, by mohl se člověk pustit do nových příležitostí. Protože do budoucna karta slibuje nové možnosti. 

Karta představuje šanci, nakonec je na každém, aby svojí vůli v souladu s holí vedl a naopak. Také je potřeba nezapomínat, že toto kolo je živé, hýbe se.

Emancipace a osvobození se od starých závazků představuje příležitost daná touto kartou. Jde o to se nezaleknout, neulpívat ve zbytečnostech, vše vyřešit věcně a s noblesou.      

Žádné komentáře: