27.3.20

Inspirace k tvorbě sigilia

 Pokusím se trochu rozepsat svůj příspěvek o tvorbě sigilii úvod , ve kterém jsem psala o sigiliích působicích dlouhodobě.

Jde o to, čemu se věnujete, protože teoretické znalosti lze využít i v praxi a vytvořit si vlastní magickou pečeť je docela hezké. Základ spočívá v ovládnutí symboliky toho kterého systému, aby bylo zřejmé, jak si poskládat svojí vlastní pečeť.


K tomuto lze využít abecedu, prakticky jakoukoli, i vlastní vytvořenou v chaosmagickém systému abecedy přání, kdy si přiřadíte k významům své vlastní glyfy. 
Pokud budete tvořit slova, je dobré vytvořit je v jiném jazyce. Pro nás je vhodný jakýkoli klasický mrtvý jazyk, pokud máte alespoň základy, ale také můžete použít angličtinu, francouzštinu, němčinu, španělštinu... Setkala jsem se  s tím, že i anglicky mluvíci mágové používají jiný jazyk, docela hezký experiment jsem viděla ve španělštině. Výběr je v podstatě na vás.

Zvolené symboly by měly tvořit nejenom významový celek, ale i celek estetický. Je jedno, že tomu ostatní nerozumí, sigilium má být srozumitelné zejména pro vás a vůbec není nutné vysvětlovat, co vlastně znamená někomu jinému. Také se nemusí jednat o spisování, spíše symbolická slova, počáteční písmena a pod.

Horní obrázek je Anuppe, to ví každý.  V pozadí jsem na hieroglyfech vytvořila sigilium a doplnila o další hieroglyfy, aby tvořilo hezký celek, Anupe je strážcem pečetě a ritualizace s ním pečeť nabíjí. Hieroglyfy byly použity v jejich původním významu odvozeném od toho, co ten který znak zobrazuje. Toto najdete v učebnicích zabývajících se nejenom technikou písma, ale i egyptologii. Samozřejmě lze použít i slovníky podle významu, tady doporučují francouzštinu nebo němčinu, je to trochu přesnější, než angličtina.


 Zde je příklad využití enochiány. Překlad symbolů neřekne nikomu nic o povaze pečeti, neb podstatná je symbolika počátečných písmen.
Zvolila jsem i barvu přiléhající situaci. Uprostřed je znak složený z vícero písmen enochiánské abecedy. Jako jazyk rozhodný pro pečeť jsem použila angličtinu zasazenou do enochiánského překladu. V podstatě rozhodující slovníky lze nalézt v překladu do angličtiny, tudíž ani nemělo smysl pokoušet se o transktipci českého významu.

Poslední pečeť je vytvořena napergamenovém papíře, zde i totohraje roli, který je posvěcen ohněm. Jinak práce je udělána tužkou a tužovým úhlem. Jde okombinaci symbolů plamenů, nekonečna a znaku pro zemi. Potřebovala jsem si něco éterického provázat na zemi a k tomu zvolila znaky enochiánské abeced a runy, o kterých jsem přesvědčená, že nejlépe vážou
jemnohmotné energie do hrubé hmoty.
Využít tyto pečetě lze i pro rituály, kdy si na svůj oltář či magický prostor lze dát vhodnou pečeť. Lze k ním přidat jako zesílení i jiné magické nástroje či vhodné kameny.

Žádné komentáře: