1.1.19

Vyrovnání jako roční karta

Každý z nás si prochází nějakou dimenzí z pohledu tarotu a ATU, u tatoru Aleistra Crowleyho se mi jako roční karty osvědčily natolik, že jsem rozhodnutá postupně, jak si budu zkušenosti pamatovat, zde popsat i jak na mně roční karta působila. Pro čtenáře se pokusím své zkušenosti zobecnit. Z jiného, nežli Thoth tarotu se roční kartu a nesnažím interpretovat, neb tato je pouze určitým časovým průvodcem a jeden rok navazuje na jiné roky, ty před ním i ty po něm.


O tom, o čem je roční karta, je důležité si přečíst, protože zde apriori nejde o charakteristiku této karty, ale pouze o to, jak se projevuje v rámci ročního cyklu.


Vyrovnání  VIII (Adjustment) jako roční karta je drsnou školou balancování na ostří meče, když se to člověk naučí, jeho ziskem je narovnání. Pokud v něčem toto umění nezvládne, dojde k extrémní nerovnováze. Vše se vybalancuje, ale chce to zapomenout na konvence a dosavadní tabu, chce to pohlížet na vše úplně novou optikou. Maat už je taková, a právě ji tato karta prezentuje, nepřesvědčuje, nenutí, pracuje s tím, co je po ruce... a každý dostane, co sám si zaslouží. Nakonec s Vozem v předchozím ušel člověk kus cesty, a teď se vše vyrovnává směrem ke stabilitě. Samozřejmě pro každého člověka má tato karta trochu jinou vypovídací hodnotu. Nicméně konfrontací s dosavadním a naučením se novým pohledům nelze se vyhnout, jinak hrozí extrémní vychýlení, což je pozice mnohem více nepohodlná.  Světlo ve tmě a tma ve světle.... ne dualita, ale sjednocení. Maat pohlíží do svého nitra a
v tomto roce do svého nitra více nahlíží i člověk, který  výzvy tohoto proudu zvedne. 

U mně to bylo tak, že potřebovala jsem dokončit svojí cestu skrze Střední pilíř v rámci Maat magick. Zároveň paralelně s tímto jsem si rozjela svoji práci s runami a nezbývalo, nežli se pořádně nadechnout a pracovat. Oba tyto směry jsem si vyrovnávala. Zároveň jsem v tuto dobu vyrovnávala pracovní a soukromý život, své běžné povinnosti a povinnosti v obou směrech magie, které jsem si nastartovala. Vše, co jsem v životě podnikala, se začalo mít tendence sjednocovat. Také v tomto roce nastal nečekaný posun. Oč jsem se v magii snažila, začalo postupně přicházet samo. 
Naopak, v oblasti, kde to bylo hodně rozkolísané, situace až brutálně vygradovala, nastalo vychýlení velmi nevhodným směrem. Měla jsem několik nepříjemných rozhovorů, které mi napovídaly, že musím opustit dosavadní směr a začít přemýšlet úplně jinak. Kašlat na tradici, na to, že jsem odpovědná, ale zkusit se podívat na celou situaci i z pozice toho, komu toto nevyhovuje. A tak začala má dlouhá cesta narovnávání... Něco dopadlo již dobře, něco je ještě v procesu, protože dlouhodobé je založeno na každodennosti. Právě ke konci roku, kdy vliv této karty spěl ke konci jsem získala cenné poučení, jak přistupovat k tomu, o čem jsem si předtím myslela, že mi se to stát nemůže.

Není potřeba se děsit. Každý rok sebou něco přinese a něco jiného zase odnese. Naučit se balancovat na špičce meče jsou tvrdé lekce, ale dovtípí-li se člověk, tak ony síly hezky spolupracuji. Alespoň v něčem ono poznání, jak změnit přístup přijde, protože nic neumí tolik vyhrotit situaci jako vliv doprovázející tuto kartu. Když člověk pochopí v hodně věcech, jeho život začne postupně nabírat jiné grady. Je to poznat i v každodenních záležitostech. Žádné komentáře: