16.9.18

Společenství a praktikování magie


Bývá zvykem, zejména v naších končinách býti individualistou, nikam nezačleněným, který roste si sám podle sebe, dělá operace a rituály podle sebe, realizuje se jak sám chce. Úžasně dobrodružná cesta, na které člověk sám se sebou na jiného ohledu nebere.

Jsou rozhodnutí, která by si měl člověk dělat sám, protože na tomto světě jsme každý sám za sebe. Neměl by se nechat manipulovat ani sebou vláčet. Pokud se bije, tak sám za sebe, ne za nějaké podivné bratrstvo kočičí pracky. Magie pro něj nemá být pouze koníčkem, kde frustrovaný životními podmínkami či okolnostmi si začne hrát na velkého mocného čaroděje. Takto to nefunguje.

Životní stezky každého z nás jsou rozdílné, nakonec rozdílně mnohdy i stejné věci vnímáme. Nedá se říci, jak kdo dospěje k poznání, neb máme tendence vlastní způsob a vlastní cestu považovat za tu nejlepší i pro ostatní.

Individualita je úžasná věc, protože kreativní člověk umí do všeho vložit vlastní prvek a vlastní vjem. Kdo umí něco, nemusí mít obavy z jiných lidí, kteří dělají něco podobného. Spolupráce individualit vede ke skvělým výsledkům a má větší potenciál, než jenom dělání si věci na vlastním písečku. Platí to i pro magii. Pravda, ne každé společenství vyhovuje každému. Je potřeba být velmi obezřetným, by se člověk nestal pouze členem něčeho, co očekává bezvýhradnou podporu spojenou s manipulací
a ohrožením čehokoli individuálního, protože vše takové je bráno jako konkurence.

Každému z nás vyhovuje něco jiného. Správné společenství se umí sejít již jen pro inspiraci, kterou mohou jeho členové načerpat. Protože souznění duší umí lidi povzbudit. Ti silnější, mohou ukázat kus mistrovství v atmosféře, již umí navodit. Jednotlivec si nepřijde bezvýznamným, ale součásti celku právě pro svojí individualitu, k jejímuž rozvíjení je povzbuzován. A slabší najdou způsob tak svůj způsob, jak posílit.   

Žádné komentáře: