16.11.17

7 Mečů - MARNOST


Mám zkušenost, že tuto kartu si  tazatel vytáhne, když má nějaké obavy a obvykle své obavy umí přesně pojmenovat, neb nic není tolik dobře formulovatelné jako nápady destrukce. Esotericky se s kartou spojuje destrukce, obavy, marnost a pocit, že existence člověka je přímo ohrožena. Obvykle taková očekávání nemají pranic společného s realitou. Ovšem pravdou je i opak, kdy tazatel má očekávání nereálná, neb má o tom, jak záležitost vypadá představu na hony vzdálenou od reality. Nevnímá to, co je,  nýbrž to, co by si přál aby bylo. Jeho myšlení je naprosto špatné.

Je potřeba si povšimnout, že meče na kartě mají na rukovětích znaky planet. Nejde pouze o Lunu ve Vodnáři. Neptun, Venuše, Mars, Jupiter, Merkur, Saturn. Slunce na kartě je dole, v rovině symbolizující nevědomí, Luna, naopak nahoře, v rovině vědomí. Tedy přesně naopak, jak má být.

Element vzduchu v tomto případě představuje Vodnář ve své rozplizlosti, nereálnému myšlení se meze prakticky nekladou. 

Jenom jeden meč, sice velký je pod náporem mečů menších, které mu brání v pohybu. Crowley o této kartě hovoří jako o pokusu revmatického boxera o comeback, přičemž mu může pomoci pouze nevýslovná dávka štěstí, neb sám na toto nemá. Taktéž zdůrazňuje, že do šlamastiky člověka dostane politika ústupků. Jistě, ten, kdo pořád ustupuje a chce být se všemi zadobře, nakonec sám na své konstrukce doplácí a pomoci mu nelze.  Naznačuje se, že tazatel nemusel jednat tak docela čestně. 

Karta představuje situaci pro tazatele nepohodlnou. Jistě, je možné v tomto stavu setrvat a jistým zvráceným způsobem si v něm libovat, anebo naopak, začít pohlížet na situaci jinak, otočit i myšlení. Především je na místě upřímnost k sobě samotnému. Podívat se na vše bez hodnocení negativního či naopak malujícího si vše v duhových barvách.          

Žádné komentáře: