15.11.17

7 Holí - ODVAHAMars ve Lvu je energií ryze bojovou. Až někdy může natropit více škody, než-li užitku. Pokud se zde má mluvit o odvaze, pouze jak Crowley poznamenává, o osobní odvaze jednotlivce, kterého nekryjí žádné dobře vyzbrojené řady vojsk. Nakonec sám kartu popisuje tak, že v popředí je kyj, prvotní zbraň, zatímco ostatní hole jsou v pozadí a plameny kolem nich neefektivně lítají. Prostě klasika, situace, kdy se člověk může spoléhat pouze sám na sebe.

Pohlížet na tuto kartu z pohledu pozitivní - negativní se nevyplácí. Mnohdy situace vyžaduje osobní statečnost, ač člověk nemá žádný náznak, natož jistotu, jak by to vše mohlo dopadnout. Může se držet v ústraní, ale potom prošvihne to, čím mu univerzum vychází vstříc. Má jednat odvážně bez ohledu na cokoli a důvěřovat tomu, že koná správně. Nic jiného v dané situaci není možné.
Může se také stát, že člověk ani jinou možnost nemá, protože něco z jeho nitra jej navádí na konkrétní jednání, uskutečnění činu.
Dá se říci, že situace je přiléhavá na magické akce. Mnohdy  něco děláme, ač jeví se to nelogické a možná i zbytečné, navzdory všemu jdeme do toho.

Riskovat se vyplácí, pokud člověk koná s důvěrou a sám ani zpětně to, co učinil nezpochybňuje. Mnohdy konáme, aniž bychom znali přesně cíl, kam naše konání povede. Často jsme nuceni spoléhat spíše na intuici, nežli na racionální argumenty.

Karta vyžaduje akci, žádné váhání. Ne vždy se v situaci cítíme pohodlně a ne vždy jsme tolik bojový vývoj chtěli. Čekat, až se to přežene se buď nevyplácí, anebo to často ani není možné, neb jsme dotlačeni k jednání. Proto v sadách vycházejících z Rider -Waite tarotu je jedna figura postavena proti 6 holím, či protivníkům. Je nucena postavit se drsné přesilovce. Jinou možnost ani nemá.

Esoterické výklady se často neodkloňují, naleznete v nich slovní spojení jako aktivace vnitřního bojovníka a věrnost sobě. V podstatě vyjadřují něco hlubšího,  co je člověk nucen udělat.

Zkušenost, již člověk získá je poměrně povzbuzující. Zjištění, že se oplatí jednat v souladu s vlastním srdcem, nebát se, nenechat se zastrašit, ani odradit okolnostmi dává jednomu pocit, že vše na světě je řešitelné, pokud si člověk stojí sám za sebou.     

  

Žádné komentáře: