31.3.09

I. Mág /realista (alespoň si to myslí)


Základní VÝZNAM:
dovednosti, vědění, přizpůsobivost
síla, moc, velké možnosti
okultismus, magie, hermetismus
rozlet, příležitosti téměř bez hranic
má nástroje k tomu zvládnout cokoli, jediné, co musí umět je zvládnout sám sebe, což může být otázkou sebedůvěry či vystihnutí vhodného okamžiku anebo pokory
suverén, umí si kreativně poradit
místy jakoby se stal centrem vesmíru
společenský, zábavný, okouzlující, charismatický


Něco ze SYMBOLŮ

Symboly živlů
obvykle stejné jaké daná sada používá a Mág jakoby s nimi žongloval (odtud jiný název karty Kejklíř)
možnosti, příležitosti, nástroje, které má po ruce, má je zvládnuté, stačí jenom sáhnout a použít je

Světlo za ním
poznání vědění, moc

Pohyb
akce, pružnost, přizpůsobení se, tvořivost

Jakoby posazený uprostřed vesmíru /nebo přítomnost jiných bytostí
nakloněné jsou mu vyšší síly nebo alespoň jejich využití je u něho možné
další motivy: oblečený nebo zakrytý pláštěm, jinde nahý, Thoth, hadi, Horova hůl, kniha……

Jeho PROJEV:

Mága v sobě či v situaci ve svém postavení ustojí pouze silný jedinec, je to o protikladu mezi sebejistotou, které je dosaženo silnou skepsi. Mág neuvěří ledasčemu a vše prověřuje, také se odmítá vázat a to právě z důvodu potřeby silného pocitu osobní svobody. Má vše jakoby na dosah ruky, ale to díky jistému studiu ale zejména poznání, které není v žádné knize obsaženo. Má zcela jasno v tom co chce, jak toho dosáhnout a jedná, protože to tak chce bez ohledu na cokoli. Vskutku nemá problém si srovnat uvnitř sebe priority.
Obvykle nepřipustí, aby ztratil půdu pod nohami, a snaží se stát nohami pevně na zemi, když ho něco překvapí, postaví se mu do cesty, smete to. Zní to jako bezohlednost, ale z pohledu Mága on si jde za svým s tím, že nikdo nemá právo omezovat jeho osobní svobodu.
Může se stát, že neodhadne hranice svých možností, proto i v této pozici není vhodné dělat si iluze o svých schopnostech a poznat svůj stín. Pokud si uvědomí, že poznáním dojde k odpovědi na všechny otázky, má vyhráno.

Na jiné lidí Mág působí jako tvrdý, neústupný, mnohdy arogantní, ale také jako ochránce a někdo střežící si svá tajemství.
Také působí jako absolutně neproniknutelný, zbytečně riskující a zahrávající si s osudem. Obvykle jeho chování působí nepochopitelně a často umí vzbudit u jiných nadměrná očekávání vedoucí ke zklamání.
Je schopen zahrávat si se vším, takže jistotu u něho těžko dlouhodobě někdo jiný získá.
Ale i Mág je pro jiné přijatelný, pokud si ho buď vůbec nevšímají, neplýtvají na něho svojí pozorností (jakýkoli odsudek a opozice je v podstatě k ničemu). Nebo naopak věří, že on sám ví, co dělá a když nic jiného, Mág nepřenáší odpovědnost za sebe na jiné. Pokud se člověk nespoléhá na to, že Mág nemyslí především na sebe, je v podstatě přijatelný.


POZN: To co Blázen jenom tuší, to Mág má promyšlené, rozhodně se nespoléhá na něco tak nejistého jako osud, náhoda, vše se snaží zvládnout vůli a rozumem.

Žádné komentáře: