30.3.09

0. BLÁZEN /více než pouhý začátekZákladní VÝZNAM:

myšlenky, závěry, spiritualita, duchovno, nelpění na hmotě (ale vnímaní ji), nezávaznost, jednání dle srdce, volnost, hravost, vnitřní bohatství, vědění, žádná nuda
často naznačuje i dlouhou cestu, která čeká tazatele
překvapivý nový začátek (místy téměř neuvěřitelný)
pocity, jakože neovlivníme téměř nic, osud si s námi pohrává, myšlenky na zvrácený způsob humoru Nejvyššího
jakákoli snaha o zakotvení o postavení čehokoli na jistotu vede do ztracena

Něco ze SYMBOLŮ:

Šaškovský háv
Šašek neboli blázen mohl beztrestně říkat pravdu, zdánlivě nebyl brán vážně, považován za osobu moderní terminologii řečeno nepříčetnou
klamání tělem, budí zdání nevážnosti, jenomže on se rozhodl jít za svým a za tím jde, ačkoli neví přesně co cestou potká, kudy povede apod.

Místy roztržený oděv
nedává najevo to, k čemu došel, přesto místy probleskne poznání

Skok do propasti /Voda z níž vylézá krokodýl
objevování a vyslovení ukryté pravdy, vydání se na vnitřní cestu, ne sebeklam
odvaha udělat nečekané, poznat něco nové
nejistota jaký bude konec

Pohyb
kráčí vytrvale dál a dál za svým cílem
na pozici vnější vlivy, je tazatel do pohybu tlačen


Jeho PROJEV:

Uvnitř je nejistý, trochu má i strach obavy, ale přes všechny pochybnosti se vydává na cestu do neznáma (jak moc a nakolik která vlastnost převládne nebo se utlumí, lze poznat z dalších karet, MA naznačují, jak se toto projeví na hmotné úrovni). I když se nerozhodne pro svojí cestu sám, ale přijme to, co přišlo samo, po čase i přes původní rozpaky má pocit, že je vše jak má být, že učinil správně.
Z předchozí karty lze zjistit, zda začíná něco nového dobrovolně nebo tak trochu pod nátlakem.
Každopádně se vrhne do věcí, o nichž ani netuší jak dopadnou (nakolik bezhlavě poznáme z další karty). Jedná v podstatě intuitivně, instinktivně, přesto vnímá okolí a může se hodně naučit i zorientovat. Jeho cesta vede k poznání nebo i vědění, v podstatě alespoň místy pochopí, proč se věci dějí (ačkoli úspěchem je už samotné uvědomění si, že se dějí).
Tuto fázi zvládne člověk nejlíp, když ponechá věcem volný průběh.

Ve vztahu k jiným se projevuje jako příjemný, milý, ochotný a vstřícný, také ale působí jako nevyzpytatelný a těžce ovladatelný. Těžko lze přijít na to, cože to vlastně dělá natož, proč to dělá, spíše naznačí, než-li řekne. Z Blázna nelze dostat závazné stanovisko, návod, radu ani odpověď na otázku co bude dál.
Jedinou šanci pro jiné osoby jak zvládnout Blázna bez duševní újmy je ponechání mu volnosti, netlačení na něho a není-li sdílný, raději se příliš nevyptávat (kdo se moc ptá se mnohdy příliš doví).

Žádné komentáře: