17.4.18

2 Disků ZMĚNAJupiter v Kozorohu je Pánem Změny.  Korunovaný had zavinutý v symbol nekonečna, který drží v tlamě svůj vlastní ocas. Jsou to kruhy vrstvící se do prostorových útvarů, jejichž škála není konečná a dosahuje kvality spirály. Nikdy nekončí za strukturou se otevírá další a další a..........další. ... struktura. Pro pochopení je potřeba vnímat kartu velmi plasticky. Znamení Jing a Jang nachází se prakticky v obou částech "osmičky", která ač neleží, rozhodně nepředstavuje číslo.

Nelze ignorovat Knihu Thothovou, podle níž Jupiter je pánem neustálé změny... pohybu, neb jeho atributem je kolo štěstí. Disky zde rozhodně jsou v pohybu.
Jak je mu vlastní, Jupiter zajišťuje hravý přechod z jedné změny do druhé, to ani člověk neví jak, a najednou se ocitá v jiných situacích, než předtím. 

V této rovině je změna potřebná a zpravidla ji nelze zabránit. Bylo by chybou se jí bránit či snad si myslet, že za každou cenu lze udržet dosavadní stav.

Jedná se ovšem o změnu vyváženou zahrnující všechny potřebné aspekty. Tazateli se nemůže stát, že by na změnu nebyly podmínky připraveny.

Změna je součásti naších životů, podléhá jí vše. Jestli je v tomto směru možná destrukce, tak jenom toho, co nemá naději na přetrvání....  
Žádné komentáře: