5.10.16

Banish or perish


Banishing je nástrojem téměř v každé magické tradici a je to jedna z prvních věcí, které se adept učí. Jelikož se jedná o základní techniku, lze se o ní dočíst v každé solidní publikaci o magii. Na internetu lze najít různé verze a také různé magické řády část své klasické praxe odhalili. Každý, kdo má snahu zorientovat se v tom, o čem ty rituály jsou, musí na banishingový rituál v publikacích nebo na netu narazit. Klasikou je pentagramový rituál mající vazby kabalistické.

Lidé obvykle nemívají problém s vysvětlením, že je potřeba vyčistit svůj prostor, bránit se před nechtěnými vlivy. No mi toto vysvětlení přišlo dosti uhozené. Nechápala jsem, proč probůh bych měla něco čistit a něčemu bránit, když se chystám provést rituál - okultistickou operaci, od které se očekává navázání kontaktu s tím, co není běžné viditelné, manifestace toho, a pokud možno i nějaká ta materializace. Neuspokojila mně ani teorie ražená v pověrčivých okult kruzích o tom, že kde jaký démon, entita jen čeká, by se zmocnil duše člověka, protože kolem lidí je přetlak a všichni nehmotní jen číhají, jak prorazit a sebrat duši.
Mnozí paranoidní začínající okultisté si v důsledku vlastní veledůležitosti myslí, že zkušení kolegové, tedy ti, co něco magicky tvoří, nemají nic jiného na práci, než-li číhat na potencionálního génia mezi začátečníky a zaškvařit mu to, aby je nemohl přerůst. Říkám začínající, neb kdo si to myslí i po 5 létech praxe, moc se od začátku nepohnul. Vůbec věčný začátečník se vyznačuje vlastností, že neustále číhá na nepřítele a všechny své neúspěchy svádí na nepřátelské entity anebo kolegy, by jeho geniálního ubili. Kdyby takový člověk skutečně banishing řádně magicky prováděl, a pouze o tom nemluvil, není možné, by se po roce denní praxe podobných smyšlenek nezbavil.

Osobně jsem vyzkoušela různý přístup k banishingu z různých tradic, ale nic mně nenadchlo natolik, abych jej vydržela provádět déle, než půl roku. Jednoduše jsem potkávala věci provázané na tradici, kterou jsem nechtěla dělat, neseděla mi, nebylo to pro mně to pravé. Hodně lidí v oblasti okultismu chvíli hledá, než narazí na to, co mu krásně sedí. Najde-li se jedno takové, přidá se hned i další...
Když jsem začala dělat rituál, který mi vyhovoval, vůbec mi nepřišlo, že dělám banishing. Automaticky jsem věděla, že toto je to, co mně propojí s energiemi, prostředím,  podobně praktikujícími lidmi, že terminologie do té doby exotická se sama zažije. Jakmile jsem začala postupně si rituál zažívat, vnímala jsem energie pod sebou, nad sebou, kolem sebe, vizualizovala to, co se od rituálu v jeho zjednodušené verzi očekávalo.  A tak jsem pochopila, že banishing je o vyrovnání osobnosti, aby se napojila na systém, který praktikuje. Najde-li člověk ten správný magický směr, při ritualizaci zažívá souznění s tímto směrem, vůbec si nepřipouští, že by se snad něco nemělo povést.

Pravděpodobnost, že člověk hned jak začne, potká ten správný směr a rozpozná to, je poměrně nízká. Ale to nevadí, až se člověk odhodlá k rituálu, podstatné je dobrodružství, naladění se na neznámo. Jak sbírá různé zkušenosti, pozná bezpečně, až narazí na to, co mu dokonale sedne. Je to totiž něco úplně jiného v prožitku v emocích a vnitřním klidu.

Pro ty, co s rituálem začínají, osvědčil se mi systematický přístup a kdykoli začít s čímkoli novým po částech. Samotný postup představuje spoustu informací najednou. Je fajn vybrat si dobré místo a dobu, kdy nehrozí vyrušení. Začít jedním krokem, další den přidat další a další, až ty první budou provedeny se vším všudy. Je dobré od počátku neflákat vizualizaci a pocity, které by měl při daném kroku člověk vnímat. Pokud touží někdo jenom po odříkání formulky a provedení příslušných pohybů, doporučuji zkusit to v církvi, kde se očekává mumlání stejného, stejné pohyby, s energii a vizualizaci smí stejně pracovat jenom vysvěcený kněz. Pokud si adept prožije vizuální a pocitovou zkušenost, ony formulky snadno nalezou do hlavy a ústa je budou velice hezky vyslovovat. Jako v každé lidské činnosti, i zde se vyplatí pravidelnost a opakování.


Žádné komentáře: