12.7.20

Proč rituály


Jakožto typický adept magie volné ruky jsem nastoupila na rituály po nějaké době. Ne proto, že by magie volné ruky neměla výsledky, k rituálům mně vedly jiné důvody. Pár let jsem necítila potřebu, z volné ruky jsem řešila prakticky vše. Proto ani dnes se nedivím kolegům, kteří rituály považují za něco přežitého, nepotřebné staré haraburdí.  Pro praktikování magie není nezbytně nutné provádět rituály, vytvořit si svůj vlastní energický prostor lze i bez nich. 

Postupně jsem prošla k praktikování rituálu astrální formou. Popravdě dodnes každý rituál praktikuji i touto formou. Na kolegy, kteří se pitvořili s hmotnými rituály jsem pohlížela s nevolí, protože astrálně mi ritualizace přišla jednodušší, přímější.

Přišlo to samo, když jsem narazila na směry, které mi sedly. Pokud se člověk chce poznat, jak daný směr funguje, rituálům se neubrání. Najednou jsem cítila potřebu provádět i rituály na hmotě. Protože jsem uměla praktikovat magii volné ruky, neměla jsem takovou tu divnou touhu začít dělat co nejdříve megakomplikovaný rituál. Rituál je úžasný, zvykáte si na energie a entity s ním spojené, magické nástroje, které si sami pořizujete či vyrábíte či kombinujete. Propojujete se s něčím jiným a vytváříte si stabilní prostředí. Jeden prvek za druhým. Na začátku je efektivnější provázat si část rituálu, než jej provést celý. Když vezmeme ono jen jednoduché linie
ATA - MALKUTH
při doteku na čelo musíte sakra cítit, že to, co je vaší éterickou části se připojilo a při doteku na prsa vědět, že alespoň kratičký okamžik jste pohromadě. A stahujete si k sobě skrze éterické tělo Gevuru a Gedulu.
A pokud udržíte sílu do AMEN, je to mnohem více, než udělat najednou celý rituál a říkat si, co? to je rituál?, už nevím, jak vypadal začátek...

Je to vášeň jako recitace básně, promluva, kde o něco jde...
A tak si vytváříte vztah k příslušným entitám, vaše éterická část se provazuje na hmotu, což je potom lepší i v běžném životě.
Po malých krůčcích (žel první asi 3 roky denní práce, proto to každý nevydrží a neba jej to) se dostanete k tomu, že zvládáte velmi dlouhodobé výsledky a takoví ti šotci, které po magické operaci přijdou a odrazí se v něčem, tak se stávají slabšími, až přestávají přicházet. Člověku docházejí úplně jiné souvislosti.

Dokud vás ritualizace neoslovuje, kašlete na to. Má to smysl, až najde ten správný čas. Potom rituál nebude jenom nějakou povinností, ale stane se pevnou součástí vaší magické práce a jejím hodnotným obohacením. 

Žádné komentáře: