17.2.18

5 mečů Porážka


Venuše ve Vodnáři zde nastavuje tvář krásky podrážděné. Jistě znuděná ospalá 4 mečů je zde rozhýbaná energií vnitřní naštvanosti. Nezapomínejme, jsme v Geburah, která zoceluje, takže zde spočívá velká lekce v tom ustát sebe samotného a nenechat průchod svému hněvu. Protože vyvolat svár je velmi jednoduché. 

Ustát lekci 5 mečů není lehké, možná proto mají i jednotliví tazatelé při vytažení karty docela frustrující pocity. Jakoby již předem se nechali vyprovokovat a přispěli podstatně ke vzniku sváru. Nebudeme si to malovat. Člověk je postaven do situace, kdy je konfrontován s něčím, co se jej hluboce dotýká, co jej provokuje, a co ještě neumí zpracovat.

Esoterický význam karty se pojí se zradou, ztrátou, úzkostí. Ziegler dokonce mluví o ztrátě kontroly a pocitu, že se vše vymyká z rukou. 

Lze tuto kartu, na niž lze najít něco pozitivního jen stěží, přežít? Jistě, chce to kus sebeovládání, aby člověk mrzutost, obavy a strach neprojektoval do svého okolí. Protože mít v rukou vlastní osud neznamená, že se takové situace člověku vyhnou, ale že on je ustojí. Jen tak se lze vyhnout opakování v uzavřeném kruhu.
Naučit se nebrat si věci osobně a nenechat ego, aby zabralo celou osobnost. Mnohdy lidé ve stínu vlastní veledůležitosti zapomínají na to, že žádné poslání není určeno k tomu, aby sebe považovali za zachránce, spasitele a šiřitele jediné správné pravdy...

Žádné komentáře: