29.10.13

4 pohárů Nadbytek

Karta by se mohla jmenovat i chci to jenom pro sebe. Podléhání vášním, náladám a vynakládání energie na to, by člověk za každou cenu dosáhl svého, vyhrál a odnesl si zlato. Na rozdíl od předchozích karet, kdy voda z pohárů protékala zase dál, zde spodní poháry zachytí vše. Koloběh je přerušen právě snahou vlastnit, mít to vše pro jen sebe.  Aniž by si jedinec povšiml, že blýskají se jen poháry, voda již je zakalená a v poháru se mu vytvoří stojatá hladina. Jakoby pozornost byla upnuta na zlato a již se zapomíná na vodu a její cirkulaci. Důraz na ně vede k povrchnosti a nic se nedodělá pořádně.
Máme-li v souvislosti s touto kartou mluvit o lásce, bude to "láska" maskující touhu vlastnit partnera, mít jej jenom pro sebe. Dokazování mu, že právě ve vás má to zlato, upínaní se k závazku bez jakékoli možnosti volnosti. Přemíra pozornosti věnovaná partnerovi jej spíše ubije a vzbudí pocity stísněnosti. Ať se bude dít cokoli, pořád toho bude málo.
Překonat tuto kartu znamená uvědomit si, nakolik rozpačité pocity člověk pod jejím vlivem způsobuje. Jakou tíseň vytváří svým nátlakem. Ať je situace jakákoli, druhá strana zareaguje jakkoli, nikdy to nevede ke spokojenosti, protože přirozený tok energie je narušen právě tím, jak člověk chce vše jen pro sebe, jak energii k sobě směřuje a nepustí ji dál. Mnohdy toto bývá autoritativními způsoby doprovázeno. Dovolávaní se jistoty za každou cenu. Snaha o polapení něčeho, co polapeno přestává fungovat. Takovou situaci lze překonat jen klidem, vylitím pohárů a nejlépe jejich vyhozením někam hodně daleko. Taktéž na straně druhé je potřeba přestat se snažit nalévat svojí snahou do pohárů jiného, zde to k užitku nebude, ne v danou chvíli ... .      

Žádné komentáře: