8.9.12

... o snové touze

Teď nechci psát o nočních můrách plných krve, zabíjení, zničujících masakrů, ztvárněných traumat. Naopak, píši o snech, které si člověk vytvoří sám. O alter egu prožívajícím úplně jiný život, ať je již o čemkoli.
Ve snech, můžeme vše, zažijeme cokoli, záleží jen na nás a fantazii, kam pustí. Bez ohledu na kulisy, se ve snu lze srovnat s tím, co by mohlo být, ale není ... . Jsou takoví, kteří neškodně sní celá léta o něčem ... . Někdo začne snít při bdění a přehrává si, či tvoří svojí snovou story před spaním. Zajímavé je, kam se jeho sen posune, až ztratí vědomí kontrolu a známé prostředí, tváře, situace ... vystřídá něco nepoznaného. Pravda, zůstanou-li v paměti použitelné útržky ... . Jiný zase vyjde z toho, co si zapamatoval ve stavu bez přímé kontroly a na tom postaví základ své snové reality.
Jak říkám, lze snít beztrestně dlouhá léta, jenomže, a co je poměrně pravděpodobné, jednou dojde ke zlomu. Právě kvůli tomuto bodu zlomu mají lidé chtějící mít vše pod kontrolou ze snů strach. ...
Nejeden sen vedl ke geniálnímu objevu, spousta pragmaticky založených lidí přiznává, že zrovna ve snu nalezli řešení neřešitelné situace.
Říše snů ..., nepodléhá nikomu, zde každý je, čím chce, potkává koho chce. O nic nejde ... .Až dokud nenastane bod zlomu a něco z toho nepronikne do běžné reality jako nalezená schopnost, zdánlivě vymyšlená postava vniknuvší do života, práce, věc, vytvořené dílo ... . Ač řízená či neřízená snová realita (nebo kombinace obojího) se stane hmatatelnou skutečností.
Vy všichni, co tak rádi sníte a říkáte si, o nic nejde, je to jen relax, či únik do jiného světa, položili jste si  otázku: Co si tím počnu, když se to doopravdy stane?
Potom neškodné snění může mít následky horší, než-li ten nejhorší noční děs.
 
Žádné komentáře: