25.12.18

Vánoční příspěvekJak již to tak bývá, vánoční čas je časem zamyšlení se a vánočních setkávání. Při tomto je potřeba zachovat klid, pohodu a zdravý rozum... náročné. Rodina jsou lidé, které si člověk vědomě, na rozdíl od přátel či partnera nevybral. Jednoduše mu byli naděleni. Stejně tak si člověk nevybíral partnera podle rodiny, ale zde šlo o jiná kritéria. Alespoň obvyklé to v dnešní době nebývá. Nu a v čase vánočním, se nám tito lidé obvykle nakumulují do pár dnů.

Nevím proč, neb logické to není, jsou lidé náročnější na své blízké a to, co jindy tolerují, u svých blízkých mají tendenci měnit, komentovat, doporučovat, radit a vůbec mít výhrady a připomínky.  Jistě, nikdo není dokonalý a mít nedokonalého příbuzného je doslova za trest.

Pro mně bylo a je velkou výzvou to změnit. Brát ty nafasované lidi jako osobnosti, kde každá je jinak, ačkoli každá má svůj specifický způsob, jak lézt na nervy.  Nakonec nejvíce si na lidech všímáme, jaké zrcadlo oni nám nastavují. Respektovat je, do ničeho nenutit a zůstat příjemným, i když jiní ztrácejí nervy. V tomto držím pěsti.   

Žádné komentáře: