30.11.11

Komplikace v důsledku magie

Také jsem snad ještě před rokem někdy sklouzávala k závěrům, že magie jest něčím, co pořádně umí zkomplikovat život a člověk s tím moc nenadělá. Snad nejlépe toto vystihuje přímo geniální citát Noiry: ‎"Magie - věda a umění o tom, kterak si zkomplikovat život běžně nedostupnými prostředky."  Dá se řící přímo typická vlastnost pro magii.  

Ovšem, přesně takto by to být nemělo. Komplikace života v důsledku magie, magické operace, práce s jistými energiemi, inteligencemi, archetypy...  je typickým ukazatelem skutečnosti, že něco není v pořádku. Varování, takto rozhodně ne. 
Byla jsem svědkem i přímým účastníkem několikati kolizí. Nahlíženo na ně s odstupem, mají jednoho společného jmenovatele - Kompromis mezi pravou vůli a okolnostmi zpravidla pravé vůli bránicí. Ovšem pouze zdánlivě, jelikož pravou vůli, nelze zastavit, lze jen jednat v rozporu s ní. Je jedno zda pod vlivem jiné osoby (např. klient, jemuž se magik snaží pomoc) nebo nedostatku odvahy vlastní vůli projevit. Dlouhodobější takovéto konání nutně vede k propadu, jenž může stáhnout i osoby kolem.  

Není jiné cesty, než-li se zastavit a najít rovnováhu, v podstatě je jedno jakými prostředky (osobně v tomto směru nedám dopustit na alchymii). Netrpí-li člověk duševním masochizmem, jakákoli balanční technika ho dovede k tomu, že si uvědomí svojí pravou vůli, dojde mu, že se mu nedařilo, protože konal něco, co bylo v rozporu s ní a ono podvědomí mrcha zákeřná, vede samo člověka k činům, jenž jeho zdánlivý cíl v podstatě bortí. Pozorováním jsem dospěla k závěru, že čím více do hloubky jdoucí technika, tím větší šance, že člověk k poznání, toho, co skutečně chce, dojde. Ono takovéty New Age praktiky, povrchní zjednodušování, naopak problém zasypává oparem Neviditelna.

Jak ji poznat? Není to až tak těžké, život v souladu s ní se vyznačuje jistou stabilitou vedoucí přesně k tomu, co člověk chce, bez pocitů nespokojenosti, depresí, nutnosti pořádat hony na cokoli, co má někdo jiný, ale on ne.  

 

Žádné komentáře: