Přeskočit na hlavní obsah

Prevence před omyly

  1. Tento blog jsem zřídila kvůli pobavení se, nikoli za účelem získání nadměrných sympatií či snad poslušného stáda něčeho jako žáků. Přispívám zde podle své chuti a času poněkud nepravidelně.

  2. Při čtení doporučuji myslet na to, že hodně věcí je myšleno symbolicky a neočekávat, že snad (aniž bych na toto jakkoli upozorňovala) myslím vše doslova. Počítám i s tím, že většina příspěvků zde bude zřejmě pro většinu čtenářů nesrozumitelná, což mi nevadí, jelikož se tímto, jak uvádím ad 1) bavím.

  3. Ačkoli se prakticky zabývám okultismem, mám poměrně slušnou praxi v práci s tarotem a jinými divinačními systémy, studuji astrologii, neposkytuji tyto služby pro veřejnost. 

  4. Již nepřenáším své poznání věcí okultistických na jiné jinak, nežli přes svůj komerční projekt Komerční projekt. Vyzkoušela jsem si různé formy kolegiální spolupráce, a pokud zde není protihodnota nebe společný záměr, nefunguje.  

  5. Nevedu kursy ani neotvírám třídy pro studium tarotu. Tu a tam někoho vezmu ke stabilnějším konzultacím ohledně technik výkladů, přístupu k interpretaci a věcem s tímto souvisejícím. Ovšem musí jít o jedince mající nastavenou vnitřní disciplínu, ochotné mne popohnat, aby vůbec nějaká konzultace byla. 

  6. Nejsem guru ani spasitel. V Apokalypse by se mi líbila role jednoho z Jezdců. Nemyslím si, že  v roce 2012 nastane konec světa, možná maximálně  bude pokračovat plíživý nástup Nového Aeon, jehož příchod si nikterak bombasticky nepředstavuji... . Mé vize se netýkají globálních katastrof, jen věcí, které se mne dotýkají. 


Populární příspěvky z tohoto blogu

Efektivní práce s energií

Pozitivní energie ... nese se světem a hodně lidí po ní baží. Něco příjemného, u čeho lze relaxovat, ulevit si od strasti běžného života, toho negativního ... stresu, požadavků, koloběhu ... . Její účinky jsou podobné jako u cukru, rychle dobije baterky, ale rychle se spálí. A tak nezbývá, než-li znovu najít něco pozitivního ... . Lze žít v permanentním shonu a následné pozitivní kompenzaci ... kolotoč, v němž člověk běhá stále dokola a nedostane se dole, ale ani nahoru. Navíc většina technik čerpání pozitivní energie je postavena na jemné růžové pěně, postačí nečekaný problém a vše se velmi rychle rozplyne. A ten doprovodný pocit, jak život strašně rychle utíká, jak čas dává všemu "na frak" často doprovázený frustrací z toho, že by bylo možné zažít ještě něco zajímavého, vzrušujícího, kdyby ... . Energie jako taková sama o sobě je neutrální. Záleží jen na lidském umu, jakou hodnotu ji přisoudí. Nakolik ta hodnota bude vycházet z vlastního pocitu, nebo naopak z pocitu načte

Drobná poznámka k démonickým inteligencím

Každý by chtěl anděly, ale jejich protipól, démonické inteligence příliš chtěné nejsou. Typický esoterik má strach, neb křesťanská tradice z nich udělala nepřátelé a vlastně vše nechtěné označovala za démonické. Podle ni jsou démoni všude, patrně by tam zahrnula i některé archanděly. Za démonická označovala pohanská božstvá a cokoli, na co narazila a co nepatřilo podle ní k Bohu, svatým...  Takže pokud mluvím o démonických inteligencích, myslím tím právě obyvatele odvracené strany Stromu života. Nemyslím tím ani démony dle Východu, neb tato koncepce mi není blízká, a jestli se do něčeho východního trefím, je to spíše otázkou náhody, nežli promyšleného plánu.  Každý adept, který praktikoval západní magii se nemohl vyhnout Sephirotu, a jestliže mu šlo o skutečné poznání, ani Qliphotu, a nějakou tu evokaci z obou stran si vyzkoušel. Tyto inteligence jsou popsány v Goetii a docela pregnantně se jím věnují také luciferiánské směry. Popis jejich kompetencí v Goetii je funčkní v magickém živo

Runová magie - mé zkušenosti

Již nějakou dobu mám rozepsaný tento článek v různých stadiích, neb o magii run bylo toho napsáno docela hodně. A nemá smysl psát již něco, co bylo napsáno jinde, ani vtipně kompilovat více věcí napsaných jinde. A právě proto, že literatury je docela dosti, mohu skočit přímo na podstatu. Možná někomu něco objasním, naopak někoho jiného znechutím, ale popisuji část toho, jak funguji. Jestli mi něco  významně napomohlo k plnění si 2 velkých snů v magii, tak tedy runová magie. Před pár lety, když jsem s ní začínala, bych to nebyla bývala řekla...     V runové magii se řídím 2 zásadami: 1. méně je více, než se může na první pohled zdát, 2. dokud nejsou zvládnuté runy a jejich skupiny, nemá cenu dělat runové vazby.  Je to docela otrava sjíždět runu za runou, začít je postupně používat. Je jich opravdu hodně. I když máte futhark jen o 16 či 18 runách. Já u magické aplikace vycházím ze standartního 24 runového staroseverského futharku, protože mi skvěle funguje. Ostatní používám ke srovnávání