22.3.20

V těžké době je podstatná sebediciplína a trpělivost


Předpokládám, že kolegové od magie mají jednodušší cestu k přizpůsobení se novým podmínkám. Ekonomové, sociologové, jakož i astrologové očekávali, že tento rok bude těžký a nebude to dlouho trvat. Doba blahobytu a cestování bez hraníc dávala tušit, že krize nastoupí a že to bude šok. Jen jsme si neuměli představit, co ji spustí, ani bližší okolnosti. Nikdo nevyslovil ono, přijde pandemie.

Zato víme, že vše, co jsem neudělali pořádně, se nám v této době vymstí. Zanedbaná oprava v domácnosti se nám vrátí několikatinásobně, nevyřešené vztahy mohou při nuceném zavření se doma ještě více nabobtnat, a nám nezbude, nežli to vše řešit. Kdo kašlal na magickou práci, ačkoli se k ní odhodlával, je nejvyšší čas začít.

Hukot světa se zpomaluje, my si více uvědomujeme, co je podstatné. První  dny jsou za námi, takže je čas se oklepat, nastavit si nové zvyky a začlenit do nich i to, na čem jsme chtěli pracovat, jen jím nezbyl čas. Klid a pevné nervy se zocelují disciplinovaným plněním povinností.

Neberme věci kolem sebe jako tragédii, svět potřeboval zpomalit, aby si mohl léčit své rány. Když zajistíme sebe, můžeme dát i něco lidem kolem sebe. Změny plynou kolem nás a nezbývá, než se přizpůsobit nové době, která nastává. Při tom všem nezapomínejme na to, co z lidí dělá lidi.   

Žádné komentáře: