29.6.12

GLOSA KE ZNAMENÍM

Příspěvek lze číst různými způsoby. Ten nejvíce jednoduchý je vztahovat napsané pouze na sluneční znamení. Nu, má-li čtenář dostatek invence, třeba se v tom najde.
Jak říká Steven Forrest: "Každé znamení je sice popisováno jako osobnost, ale tato osobnost je ve skutečnosti stejně reálná jako westernový hrdina třicátých let."
Poučený laik zná svůj ascendent a může si tedy vztáhnout k sobě znamení dvě.

Každý z nás má ve svém horoskopu zastoupených všech 12 znamení. Archetypy představující potenciál, který se projeví či neprojeví prostřednictvím působení energií planet na příslušném jevišti života v domech.
Žádné znamení není špatné ani dobré, každé má svůj náboj i stín.
Takže mé glosy ke znamením:

Beran

Koncentrace energie a její vypuštění v jediném okamžiku, stres, adrenalin, volba krize, která může velmi rychle přerůst ve zbytečný konflikt.


Býk
Hledač životních jistot, pro nalezení klidu, udělá vše. Ovšem i on musí podléhat změně. 


Blíženci
Mistr okamžiku, nerad plánuje, pozoruje a sbírá dění. Strefí se do černého, ale nevědomky, nemůže často za to.

Rak

Potřeba najít a ochránit svůj vnitřní svět, jakož i ty, které do něj zahrne. On přežije vše, ale jeho péči nemusí přežít každý.


Lev
Působí netečně povýšeně, ovšem jeho projev přímý je. Má dar projekce vnitřního světa ven. To, co jeví se exhibici býti, je voláním po lásce a porozumění.


Panna
Mezi ideálem a praxi může být v past lapena. Vyčítá se jí nedostatek pokory, ovšem ona slouží myšlence dokonalosti, což nemusí být dokonalost samotná.


Váhy
Situaci napíná dokud to jen jde, má dar nepřetrhnout lano. Subjektivnímu vnímání pravdy příliš velkou váhu přikládá, pak těžko cestu volí, neb žádná není správná.


Štír 
Byť se smrtí srovnán, ne vždy má jasno, podléhaje náladám, oč vlastně mu jde. Pravda, málokdo umí tak efektivně bodnout nepřítele.


Střelec
Věčný hledač smyslu života, pro smysl samotný. není konce, jenž by uznal. ten jistotu nehledá, spíše dobrodružství přednost dá. Jen přílišná důvěřivost jej zraňuje.


Kozoroh
Exhibicionista hrající před davem sebe samého. Moc pouze symbolem svobody je. Své sny převádí do reality, i kdyby to mělo trvat věky. Neumí snít o ne-realitě a maska bezcitnosti jej do osamění vrhá.


Vodnář
Nespoutaný světem, kolektivním vědomím, představuje jen sám sebe. Dokáže se postavit vlivu i těch nejbližších. Najít tak tu správnou hranici mezi svobodou a pózou.


Ryby
Pozorují realitu skrze její odraz v hladině oceánu, hledaje záblesky světa za oponou. Mysl nezná hranic, ovšem té jejich hrozí útěk od objektivní reality, jíž se vytrvale brání. 

Žádné komentáře: